Haber

ABD, Kabil’deki otele yapılan saldırıyı kınadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan’ın başkenti Kabil’de Çinlilerin kaldığı bir otele düzenlenen silahlı ve bombalı saldırıyı kınadı ve Taliban’ı uluslararası toplum ve Afgan halkına karşı taahhütlerini yerine getirmeye çağırdı.

Price, bakanlıkta düzenlediği günlük basın toplantısında Kabil’deki silahlı ve bombalı saldırıyla ilgili olarak, “Masum sivillere karşı şiddet kullanılmasını şiddetle kınıyoruz.” dedi. terimini kullandı.

Afgan halkının uzun süredir şiddetle karşı karşıya olduğuna işaret eden Price, “Bugün yaşananları net bir şekilde kınıyoruz. Saldırıya ilişkin bilgiler henüz taze. Bu süreçte vahşi taktikler kullanan DEAŞ-K’nin ayak izlerini görüyoruz. saldırı.” sözünü kullandı

Price ayrıca ülkede terörizme izin verilmemesi gerektiğini vurgulayarak Taliban’ı uluslararası toplum ve Afgan halkına karşı taahhütlerini yerine getirmeye davet etti.

Kabil’de Çinlilerin kaldığı bir otele düzenlenen silahlı ve bombalı saldırıda 3 kişinin öldüğü, 18 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Taliban’ın süreksiz hükümetinin sözcüsü Zabihullah Mücahid, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kabil’in Nev bölgesindeki otele düzenlenen saldırının üç saldırganın öldürülmesiyle sonuçlandığını söyledi.

Şu anda kimse saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu