Ekonomi

KOP MOTUM ile sektöre mobil tasarım desteği

“Mobil Tasarım ve Üretim Merkezi (MOTÜM)” Projesi, finansman tabanı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’ndan olmak üzere Konya Sanayi Odası (KSO), Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülüyor.

Proje, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından imzalandı. İmza törenine Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğin, KOP Bölge Kalkınma Yönetimi Lideri Murat Karakoyunlu ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı katıldı.

“Proje ithal ürünlerin yerlileşmesine katkı sağlayacak”

Portatif küçük ev olarak adlandırılan Tiny House formatında hayata geçirilecek olan Portatif Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi hakkında bilgi veren Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükegen, şunları söyledi: Portatif küçük ev modernize edilecek. Büyükegen, “Bu araç, cihaz ve teçhizatta kullanılan ithal ürünlerin, yedek parça ve hammaddelerin yerlileştirilmesinde etkin rol oynayacak. Sanayicilerimiz ve meslek liselerimizin hizmetine sunduğumuz MOTUM Projesi ile Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerimiz devam ediyor. faaliyetler de desteklenecek. Projemizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Dilerim” diye konuştu.

“Sanayi altyapısının güçlendirilmesine katkı sağlayacak”

KOP İmar Yönetimi Lideri Murat Karakoyunlu, İmar Müdürlüğü olarak Konya ve KOP Bölgesi’nin kalkınmasına destek olacak birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini ve MOTUM Projesi’nin bu anlamda çok değerli olduğunu belirterek, “MOTUM projemiz , bilinçlendirme faaliyetlerine ek olarak, yeni makine ve teçhizat tasarımı ve inşasına, mevcut makine ve teçhizatın yerlileştirilmesine, yedek parça envanterinin oluşturulmasına ve endüstriyel altyapının güçlendirilmesine katkıda bulunacaktır.

“Öncelik Konya sanayisine”

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, projenin değerine değinerek, sanayi ve meslek liselerinde tasarım ve modelleme faaliyetleri ile Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını destekleyecek olan MOTUM projesinin hayırlı olmasını diledi. Konarılı, “Konya sanayicisinin hizmetine sunacağımız Mobil Teknoloji ve Üretim Merkezimiz Konya sanayisine ve KOP Bölgemize hayırlı olsun.” – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu