Haber

Kuzey Kore, Güney Kore-BM Komuta toplantısına tepki gösterdi

Kuzey Kore, Güney Kore’deki Birleşmiş Milletler (BM) Komutanlığı’nın feshedilmesi yönündeki çağrılarını yineleyerek, Güney Kore ile BM Komutanlığı üyesi ülkeler arasında yarın ilk kez yapılacak toplantıya tepki gösterdi.

Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı’nın (KCNA) haberine göre, ülkenin Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Silahsızlanma ve Barış Enstitüsü, yarın yapılacak Güney Kore-BM Komuta toplantısına ilişkin açıklama yaptı.

BM Komutanlığının feshi çağrısının yinelendiği açıklamada, Güney Kore ile üye ülkeler arasında ilk kez planlanan savunma bakanları düzeyindeki toplantının “gerekli koşulların sağlandığının kanıtı olduğu” belirtildi. Kore Yarımadası’nda İkinci Kore Savaşı’nı başlatmak için yaratıldı.”

Açıklamada ayrıca BM Komutanlığı’nın “yıllar önce feshedilmesi gereken ABD liderliğindeki çok uluslu bir savaş aracı” olduğu da belirtildi.

Yonha’ya göre, Güney Kore Savunma Bakanlığı, 9 Kasım’da yaptığı açıklamada, Güney Kore ve ABD savunma bakanları ile BM Komutanlığı’na üye devletlerin temsilcilerinin başkent Seul’de bir araya gelerek Pyongyang’ı “yasadışı saldırılarını” durdurmaya davet edeceğini duyurdu. faaliyetler”.

bolvadin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu